O mně

Můj příběh

Jmenuji se Markéta Hrádková a pracuji jako poradkyně zdraví a výživy.

Učím lidi zdravému životnímu stylu. Snažím se jim být kdykoli při ruce, aby mohli maximálně dosahovat svých cílů.

Než jsem se dostala k výživovému poradenství, dlouho jsem nevěděla, co chci v životě dělat. Po střední obchodní škole jsem šla studovat školu pedagogickou s tím, že po jejím skončení si najdu práci, kde budu prospěšná. Tu jsem sice našla, ale na krátkou dobu a za tak mizivý plat,že by mě těžko uživila. Tak jsem hledala dál i v jiných oborech, ale bezúspěšně. Často jsem se setkala i s diskriminací. Na lepších pozicích o čerstvě vdanou zaměstnankyni nestáli, takže vzdělání mi bylo v tu chvíli k ničemu. Proto jsme se s manželem shodli, že bude asi lepší založit rodinu a práci hledat pak. Postupně se nám narodili 3 krásní synové a na rodičovské „dovolené“ jsem dodnes.

Před třemi lety se mi naskytla možnost přivýdělku u nutriční společnosti Herbalife. Práce mě zaujala, proto jsem se rozhodla to zkusit. Velká očekávání v té době jsem neměla a že mi to změní celý dosavadní život by mě v tu chvíli vůbec nenapadlo. Tento bod zlomu vnímám s odstupem času jako Boží znamení. Můj život konečně začal dávat smysl. Vše, co jsem se doposud naučila, jsem najednou mohla při této práci uplatnit. Má životní skládačka do sebe konečně začala zapadat. Začátky nebyly vůbec jednoduché. Má špatná komunikace a neznalost oboru způsobila mnohá odmítnutí klientů i ztrátu těch stávajících. Několikrát jsem se odrážela ode dna a cítila se rozpolcená. Jedno mé JÁ by se rádo vrátilo do svého stereotypu, stálého zaměstnání a pevného platu, druhé JÁ prahlo po poznání nových věcí. Věděla jsem, že chci v životě něco změnit, jít za svým cílem a proti proudu. Když se nedaří, vzpomenu si na své malé děti, kterým bych chtěla v životě dopřát to nejlepší. To mi dává impuls jít stále dál, překonávat překážky a naučit se přijímat odmítnutí. Jen to člověka zocelí.

Úspěchy

Díky vzdělávání se a častější komunikaci s lidmi jsem začala dostávat kladné odezvy. Stal se ze mě lepší člověk. Chci být úspěšná, ale zároveň neztrácím svoji pokoru. Mnoho mých klientů si díky mým službám uvědomilo, co vše mohou na sobě zlepšovat. Ti, kteří se rozhodli dlouhodobě spolupracovat, mají moji stálou podporu. Učím je i to, čím si procházím já: stále se rozvíjet, vážit si sebe sama. Za svůj duševní rozvoj vděčím osobnostem z mého oboru (účastnila jsem se školení s českými i zahraničními lékaři) i četbě vzdělávacích knih.

Můj postup při práci s klienty

1) vstupní analýza – měření tělesných hodnot a následná konzultace urč. problému
2) sestavení plánu výživy a sportovní aktivity
3) poradenství po celou dobu spolupráce (kdykoli jsem po domluvě k dispozici osobně či na telefonu)

Problémy lidí a špatná přesvědčení

  • Měnit stravovací návyky a životní styl není banalita. S odbornou pomocí a podporou to jde o mnoho lépe
  • Lidé mají často zajeté koleje svého stravování. Moderní doba = rychlá, na živiny chudá jídla. Existuje plno potravin a bylinek, které už jsou mnohdy v zapomnění a přitom jsou tak přínosné.
  • Díky svému tělesnému analyzéru mohu lidem blíže zjistit jejich hodnoty a případné nedostatky. Velký důraz kladu na skrytý „viscerální“ tuk, který můžeme mít v těle všichni, ať jsme hubení, či obézní. Jeho včasné zachycení a snížení může i snížit výskyt typických civilizačních onemocnění.
  • Mnoho lidí zavrhuje potravinové doplňky a raději sáhne po potravině plné konzervantů. Přála bych každému podívat se na své tělo zevnitř …

Tipy na závěr

  • Každý z nás je jedinečný! Záleží na tom jak žiji, jak se cítím, a ne jen jak vypadám pro ostatní.
  • Nepřizpůsobujte se tlaku blízkých, či společnosti. Je to nezdravé!
  • Nikdy si nemysli, že jsi na konci! Vždy jsi na cestě …

Výzva

Myslíte si, že nemáte silnou motivaci změnit Váš životní styl k lepšímu? Už několikrát jste zkoušeli různé metody a nic nebylo dlouhodobé? Nezoufejte. Sepište si 10 konkrétních PRO A PROTI a pak o nich v klidu přemýšlejte a ty méně důležité následně vyškrtejte. Pokud vám vyšlo více PROTI, nebo si nevíte rady, jsem tu pro vás! Neváhejte mě kontaktovat.